حذف ستاره‌ها با شمشیرهای سامورایی/ساحلی بازان ایران درون برزخ

 حمیدرضاحق شناس – به گفته خبرگزاری فارس، تیم ملی فوتبال ساحلی ایران درون سال ۲۰۰۶ توسط عده‌ای از فوتبالیست‌های پیشکسوت همچون فرشاد فلاحت‌زاده، رضا حسن‌زاده و … تشکیل شد و درون نخستین حضور برون‌مرزی خود توانست به مقام سومی آسیا برسد و پس از آن هم  همیشه جزو سه تیم مطرح آسیا بوده هست. درون حال حاضر تیم  اول آسیا و طبق آخرین رنکینگ فیفا تیم دوم جهان هست. تیمی که از ۱۶ اسفند راهی نهمین دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا و همچنین  انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ درون تایلند شد که  متاسفانه درون این رقابت‌ها نه تنها عملکرد خوبی نداشته بلکه درون مرحله یک چهارم این مسابقات حذف و از حضور درون جام جهانی ۲۰۱۹ جا ماند.

به گفته خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، چند سالی هست که هدایت تیم ملی فوتبال ساحلی برعهده مارکو اوکتاویو برزیلی هست این مربی درون مدت وقت حضور خود عملکرد نسبتا خوبی داشته و درون مدت وقت حضور خود درون تیم ملی تلاش کرده  این تیم  را درون مسیر جوان‌گرایی قرار بدهد و حتی درون مسابقات تایلند تلاش کرد تیم ملی ترکیبی از بازیکنان پیشکسوت و جوان  باشد.

متاسفانه  تیم ملی درون ابتدای رقابت‌های تایلند نه تنها عملکرد خوبی نداشته بلکه درون مرحله گروهی درصورتیکه چه پیروز شد ولی همان برد خفیف زنگ‌های خطر را مردان اوکتاویو و ساحلی‌بازان ایران به صدا درآورد.

درون ادامه ما نتیجه را به عمان واگذار کردیم و به لطف پیروزی عمان مقابل عراق به سختی توانستیم به مرحله یک چهارم برسیم. درون مرحله یک چهارم مثل تیم ملی فوتبال ایران درون جام ملت‌ها مقابل ژاپن قرار گرفتیم و با شکست درون مقابل این تیم از حضور درون مرحله نیمه‌نهایی جا ماندیم و حذف شدیم. تا بدین ترتیب حذف دو ستاره، از فدراسیون فوتبال توسط سامورایی‌ها درون یک سال رقم بخورد.

*حذف دو ستاره از فدراسیون فوتبال، توسط سامورایی‌ها 

حذف تیم ملی درون تایلند درون حالی اتفاق افتاد که انتظارات از این تیم خیلی بالا رفته بود و هیچ‌کسی نمی‌توانست این نتایج ضعیف را باور کند. درصورتیکه گذری کوتاه بر هشت دوره گذشته این مسابقات داشته باشیم متوجه می‌شویم که تیم ملی فوتبال ساحلی ژاپن دو قهرمانی، پنج نایب قهرمانی و یک مقام سومی درون کارنامه خود دارد و پرافتخارترین تیم آسیا هست و پس از سامورایی‌ها تیم فوتبال ساحلی ایران با دو قهرمانی، پنج مقام سومی و یک مقام چهارمی درون جایگاه دوم قرار دارد.  البته تیم ملی فوتبال ساحلی ایران  درون رقابت‌های میان قاره‌ای جهان درون سال ۲۰۱۸ به مقام قهرمانی رسید و درون حال حاضر هم به عنوان برترین تیم آسیا و دوم جهان قرار دارد.

* عقب‌گرد ازبرای ملی‌پوشان ساحلی ایران

متاسفانه نتایج به دست آمده درون نهمین دوره مسابقات جام ملت‌ها درون تایلند نشان داد که تیم ملی به جای پیشرفت به جلو درون حال عقب‌گرد به عقب هست و درون حال حاضر سوال‌های زیادی درون رابطه با حذف  این تیم درون این رقابتها مطرح هست.

درون یک سال گذشته اکثر بازیکنان تیم ملی درون مصاحبه‌های خود که با رسانه ها داشتند به صراحت عنوان کردند که ازبرای آماده‌سازی  تیم ملی مشکلات زیادی وجود دارد که مهمترین آن نداشتن گیم تدارکاتی با تیمهای مطرح دنیا هست ولی درون این مدت وقت گوش شنوایی ازبرای مسئولان کمیته فوتبال ساحلی وجود نداشت و همه درون باد غرور قهرمانی درون جام میان قاره ای امارات به سر می بردند.

* همه مسئولان کمیته فوتبال ساحلی درون باد غرور قهرمانی درون جام میان قاره ای امارت بودند

 بازیکنان  تیم ملی درون این یک سال همیشه مدعی بودند که این تیم  ازبرای آماده سازی احتیاج دارد درون تورنمنت‌های میان المللی خارج از کشور شرکت کند. آنها حتی قبل از اعزام به تایلند مدعی بودند که به چه دلیل تورنمنت برزیل باید لغو شود؟ باز هم هیچ مدیری به ویژه مدیران کمیته فوتبال ساحلی حاضر به پاسخگویی نشدند تنها عنوان کردند مشکلات اقتصادی داریم این موضوع درون حالی بود که تیم ملی باید درون اسفند درون مسابقات مهمی انتخابی جام جهانی و جام ملتها درون تایلند شرکت کند.

* تورنمنت برزیل لغو شد هیچ یک از مسئولین کمیته فوتبال ساحلی پاسخگو نبودند؟

   پس از لغو تورنمنت برزیل بالاخره فدراسیون فوتبال و کمیته فوتبال ساحلی تصمیم گرفتند به جای حضور درون این تورنمنت باید تیم ملی درون جنوب کشور  اردو بزند و با افتخار عنوان کردند که درون جنوب کشور این تیم  اردو زده و حتی با چند تیم داخلی و لیگ برتری هم چند گیم دوستانه انجام می شود تا تیم ملی با قدرت راهی تایلند شود.

*تعداد مسابقات کمتری داشتیم ولی موفق بودیم!

پریا شهریاری رئیس کمیته فوتبال ساحلی پس از اینکه تیم ملی به رتبه دوم رنکینگ جهانی ارتقا یافت، گفت: تعداد مسابقات و تورنمنت‌های با اهمیت برگزار شده درون آسیا بسیار کمتر از اروپا هست با این وجود قرار گرفتن تیم ملی ایران درون رده دوم جهان نشان دهنده موفقیت  فدراسیون فوتبال وکمیته فوتبال ساحلی هست که درون همه رویدادهای میان المللی عملکرد خوبی داشتیم.

شهریاری همچنین مدعی بود با وجود تعداد مسابقات کمتر تیم قدرتمندی مانند پرتغال را درون اروپا پشت سر گذاشتیم و به رتبه دوم صعود کردیم. حاصل این موفقیت درون واقع یک برنامه‌ریزی بلند مدتی بود که ما درون فدراسیون و کمیته فوتبال ساحلی داشتیم بوده هست.

*حذف از آسیا به راحتی آب خوردن!

سوالی که مطرح هست به چه دلیل  باید با این همه موفقیت درون این چند ساله‌ به یکباره به جای پیشرفت به مراحل بالاتر  به این راحتی از جام ملتها  حذف و از همه مهمتر جام جهانی را از دست بدهیم  به هرحال امیدواریم تا دیر نشده دلیل حذف سریع هنگام تیم ملی فوتبال ساحلی درون تایلند تحقیق و مسئولان کمیته فوتبال ساحلی به جای ولی، درصورتیکه، شاید و … ازبرای علاقمندان و رسانه ها توضیح دهند که به چه دلیل تیمی که درون این چند ساله عملکرد خوبی داشته  به یکباره این نتایج ضعیف  را کسب کرده هست.

انتهای پیام/ر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *