شروع اعزام زائران ایرانی به جمرات/ تاکنون ۵۴ کاروان حجاج کشور راهی جمرات شده‌اند

به گفته خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، قاسم نصیری مسئول اطلاع رسانی ستاد حج امسال درون جمع خبرنگاران بیان داشت: اعزام زائران ایرانی به جمرات از ساعت ۱۰ صبح به وقت عربستان شروع شده هست. درون این راستا همه زائران ایرانی همزمان با دهم ذی الحجه عید قربان درون منا حضور دارند و کاروان‌های زائران ما بر اساس برنامه وقت بندی عنوان شده از سوی کشور میزبان از ساعت ۱۰ صبح به وقت عربستان ازبرای رمی جمره عقبه راهی جمرات شده‌اند.

وی با بیان اینکه تا ساعت ۱۰:۳۰ بیش از ۵۴ کاروان زائران ایرانی راهی جمرات شده‌اند، افزود: عملیات انتقال حجاج ایرانی از منا به عرفات توسط سامانه هوشمند رصد می‌شود و مدیران کاروان‌ها مشکلات احتمالی درون مسیر را از طریق نرم‌افزار موبایلی متصل به این سامانه به ستاد اطلاع می‌دهند تا ازبرای رفع آن کار لازم صورت گیرد.

بازدید رئیس سازمان حج و زیارت از محل اسکان حجاج ایرانی درون منا

همچنین درون ابتدای صبح امروز(یکشنبه ۲۰ مرداد ماه برابر با دهم ذی‌الحجه درون عربستان) علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت درون خیابان‌های اصلی محل چادرهای زائران ایرانی درون منا حضور یافت و درون حاشیه این بازدید گفت: انتقال بانوان هم به منا شب گذشته به خوبی انجام شده و همه آنان ازبرای رمی جمرات منتقل شدند و پس از اعمال به چادرهایشان بازگردانده شدند.

 وی ادامه داد: مردان هم امروز درون حال انجام اعمال مربوط به خود و نیز حرکت به سمت جمرات هستند و مسیر کار بسیار روان و عادی و بدون هیچ مشکلی هست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *