قطع بودن رابطه ها استیفای حقوق شهدای منا را به تأخیر انداخته هست

به گفته خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه درون امور حج و زیارت درون حاشیه مراسم یادواره شهدای منا و مسجدالحرام درون چادر بعثه مقام معظم رهبری دوشنبه شب (۲۲ مرداد ماه) با بیان اینکه وظیفه ما هست که این مسائل را پیگیری کنیم، ابراز داشت: تاکنون هم مسئولان مربوطه از جمله نماینده محترم ولی فقیه و مسئولان محترم سازمان حج و زیارت پیگیری‌های زیادی داشتند.

وی افزود: علاوه بر این جلساتی هم که با خانواده‌های محترم شهدای مسجدالحرام و منا درون تهران برگزار شده این موضوع را پیگیری کرده‌ایم تا إن‌شاءالله حقوقشان استیفاء شود.

نماینده ولی فقیه درون امور حج و زیارت با اشاره به اینکه پیگیری مسائل مرتبط با شهدای منا به دلیل قطع بودن رابطه ها دو کشور مقداری به تأخیر افتاده هست، خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری‌هایی که انجام می‌شود و مکاتباتی که ریاست محترم سازمان حج با وزیر حج عربستان داشتند و جلساتی که درون مکه پس از ایام حج برگزار می شود، نتیجه روشن شود.

وی با بیان اینکه سومین سال هست که درون شب دوم حضور حجاج ایرانی درون منا یادواره شهدای مسجدالحرام و منا برگزار می‌شود، ادامه داد: برنامه‌ای که قبلاً تحت عنوان یادمان خادمان ضیوف الرحمان برگزار می‌شد، پس از وقوع فاجعه منا به یادواره شهدای مسجدالحرام و منا تغییر یافته هست.

حجت‌الاسلام نواب اظهار داشت: درون این برنامه زائران ایرانی درون چادر بعثه مقام معظم رهبری درون منا حضور می‌یابند و یاد عزیزانی را که از منا به دیار باقی پر کشیدند و همین طور عزیزانی که درون مسجدالحرام به شهادت رسیدند، گرامی می‌دارند.

وی گفت: امشب هم جمعی از زائران و نمایندگان بعثه مراجع عظام تقلید درون این یادواره حضور پیدا کردند و درون جلسه‌ای که برگزار شد، حجت‌الاسلام کاظم راشد یزدی مطالب خوبی را بیان کرد.

سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: یاد این شهدا را باید گرامی داشت؛ خون این شهدا إن‌شاءالله مانند خون بقیه شهدا الهام‌قسمت خواهد بود و ما باید این مسائل را پیگیری کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *