معاون هنری وزیر ارشاد: نمایش «نامدار» خاطرات دفاع مقدس را زنده کرد

به گفته خبرگزاری فارس به نقل از سایت صحنه، سیدمحمد مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد، با حضور درون حوزه هنری انقلاب اسلامی از بعضی ویژه‌ برنامه‌های این سازمان به مناسبت هفته هنر انقلاب و نمایشگاه‌ها و گنجینه آثار هنرهای تجسمی دیدن کرد.

حسینی درون این ملاقات که به تماشای نمایش «نامدار» به کارگردانی سعید خیرالهی درون تماشاخانه ماه حوزه هنری نشست، با تاکید بر نقش موثر هنر تئاتر درون نشر ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس گفت: نمایشی را که درون تماشاخانه ماه حوزه هنری ویژه هفته هنر انقلاب به تماشای آن نشستیم، اثری پاکیزه با داستانی جذاب از یک رویداد تاریخی بود. رویدادی که بسیاری از مردم ایران درون دوران هشت سال دفاع مقدس و روزهای پس از آن سال‌ها به اشکال مختلف با آن مواجه شدند.

وی افزود: نمایش «نامدار» خاطرات روزهای دشواری از دفاع مقدس را زنده کرد که امروزه بسیار شیرین و دلپذیر هست؛ به چه دلیل که این دوران جلوه‌گر شجاعت‌ها و دلاوری‌های مردم ایران بود که درون این نمایش روی صحنه تماشاخانه ماه اجرا شد.

حسینی درون مورد برپایی جشن هفته هنر انقلاب گفت: انقلاب اسلامی متعلق به همه مردم ایران هست. با اینکه فعالیت‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی متمرکز بر شکل‌ای از هنر هست که مفاهیم انقلابی را انعکاس بیشتری بدهد. ولی این موضوع به معنای فراغت دیگر نهادهای دست‌اندرکار هنر از این موضوع نیست. به چه دلیل که ما همه اعضای یک پیکر هستیم و آثار هنری مرتبت با ارزش‌ها و مفاهیم ناب کشومرمان به همراه استقلال و آزادی ایران اسلامی برایمان اهمیت بسیاری دارد آنچنان‌که درون جای جای آثار هنری کشور جلوه‌گر می‌شود.

وی درون آخر با تاکید بر ادامه فعالیت‌های هنر انقلاب درون طول سال گفت: نامگذاری روزها و هفته‌ها به معنای جدایی و آسودگی اذهان و دیده‌ها از این موضوع درون بقیه سال نیست. ولی بهانه مبارکی هست که درون این مقاطع فعالیت‌های خود را بیشتر کنیم و شاهد تعداد آثار بیشتری درون زمینه‌های گوناگون هنری باشیم. به این ترتیب تلاش کنیم تا این چراغی که درون ابتدای هرسال روشن می‌کنیم ازبرای ایام باقی مانده سال امتداد دهیم.

پنجمین هفته هنر انقلاب با معرفی چهره هنر انقلاب درون سال ۹۷ روز دوشنبه ۲۶ فروردین‌ماه از ساعت ۱۷:۳۰ درون تالار سوره حوزه هنری به کار خود آخر می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *