منزوی: وزیر اجازه بدهد همه چیز را به هواداران می گویم/ جذب پاتوسی نباید به اینجا می کشید

به گفته خبرگزاری فارس، کامران منزوی حدود ۲ هفته هست که از وزیر ورزش به عنوان عضو تازه هیات مدیره استقلال حکم خود را دریافت کرده درصورتیکه چه وی یکی از اعضای دارای سبقه استقلال هست که هواداران این باشگاه پیشتر با عنوان قائم مقام و سرپرست وی را درون مقام خدمت به این باشگاه دیده بودند.

خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس با کامران منزوی پیرامون شرایطی که از نخستین روز حضورش درون استقلال درون جمع اعضای هیات مدیره گذشته  تا تصمیماتی که درون جلسه اول هیات مدیره اتخاذ شده صحبت هایی را انجام داده که درون زیر می خوانید:

فارس: درون این روزهای تقریبا ابتدایی حضورتان درون هیات مدیره تا چه اندازه مشکلات را لمس کردید؟

من از جنس هواداران استقلال هستم و خیلی مواقع مثل آنها فکر می کنم ولی نه با احساسات…ما تنها یک جلسه تشکیل دادیم و پس از دعوت ما اساسنامه باشگاه را به ما ارائه کردند…لیست قراردادها هم گرفته شده و سلسله وظایف هیات مدیره هم معلوم شده هست…مشکلات هم زیاد هست…نمونه یکی از همین مشکلات هم پاتوسی هست که معتقدم نباید به این مرحله می کشید…نمی خواهم درون این مورد مساله را خیلی باز کنم…خیلی مشکلات دیگر هم وجود دارد، مسائل مالی، زمین تمرین  و … مشکلات البته ساختاری هم داریم ولی امروز اجرایی باشگاه به طور کل درون اختیار مدیرعامل هست و ما دخالتی درون این موارد نداریم.

فارس:درون مورد هیات مدیره این صحبت مطرح می شود که این جلسات و اعضا اصلا نقشی درون تصمیمات کلان باشگاه ندارند. به طور مثل حسن زمانی پس از رفتن از استقلال عنوان کرد که هیات مدیره هیچکاره هست و وزیر ورزش مستقیما به این مسائل ورود می کند. واکنش شما به این موضوع چیست؟

شما به زودی خواهید دید که هیات مدیره درون استقلال به این معنی چه! شما به اعضای هیات مدیره استقلال میان سالهای ۷۰ تا ۸۵ نگاه کنید، من شاگرد همه آنها هستم.

فارس:پس این نوید را به هواداران استقلال می دهید که درصورتیکه مشکلی درون باشگاه وجود داشت جریانات مثل سالهای قبل نیست و همه چیز با نظارت هیات مدیره پیش می رود؟

به چه دلیل نرود؟ وظیفه هیات مدیره این هست که همه چیز را رصد کند و از همینجا می گویم که خیال هواداران راحت باشد.

فارس: هواداران استقلال درون این یکی دو سال گذشته به عملکرد وزیر ورزش انتقاد کردند و معتقد بودند درون حق آنها اجحاف شده هست. شما چه صحبتی درون این زمینه دارید؟

من دقیقا مثل خودم مردم هستم، مثل همان طرفداران واقعی استقلال…قبل ها هم درون مصاحبه هایم این موضوع را گفته ام که هیچوقت نباید میان دو مجموعه تفاوت قائل شد ولی وزیر ورزش خدماتی به استقلال کرده که شاید هیچکس از آنها خبر نداشته باشد…درصورتیکه وی روزی به من اجازه بدهد این مسائل را می گویم…من از طریق شما می گویم وزیر اجازه بدهد تا همه چیز را درون مورد کارهایی که انجام داده بگویم. الان هم که این حرف ها را می زنم شاید متهم به بله قربان گویی شوم که البته مطرح کردن چنین صحبت هایی بیشتر فضاسازی هست ولی تاکید می کنم وزارت ورزش هوای استقلال را داشته هست.

فارس: به این معنی شما به هوادارن استقلال می گویید وزیر تفاوتی میان تیم آنها و استقلال قائل نشده هست؟

صد درون صد همینطور هست…من که گفتم وزیر اجازه بدهد همه چیز را ریز به ریز می گویم ولی بعید هست وی چنین اخلاقی داشته باشد که اجازه بدهد من بعضی مسائل را بگویم.

فارس: حتما می دانید که پس از آخر نیم فصل استقلال هم مشکل زمین تمرین دارد و هم سایت باشگاه که جزو ریزترین مسائل یک باشگاه هست بالا نمی آید….

درون مورد سایت یکی دو روز هست که با خبر شدم و این موضوع را پیگیری می کنیم. درون مورد زمین هم مشکلاتی به وجود آمده که آنها را قبول دارم. ان شاالله تا روز چهارشنبه مشکل زمین تمرین را هم حل خواهیم کرد.

فارس: با شروع نیم فصل دوم انتظار شما از تیم استقلال چیست؟

ما اعضای هیات مدیره دید استقلال خواسته هایمان از مدیرعامل هست…به هیچ عنوان قرار نیست وارد امور اجرایی باشگاه شویم و هر توقعی داشته باشیم از مدیرعامل هست…وی هم به کارش استوار هست و درون ۲ جلسه ابتدایی با حضور وزیر و نشست بعدی که خودمان بودیم خواسته هایی داشتیم که همه درون چارچوب قانون هست…ما اصلا دوست نداریم احساسات هواداران استقلال مثل سالهای گذشته جریحه دار شود، به همین دلیل نه قرار هست به محل تمرین برویم و نه قرار هست به مربی بگوییم فلانی و فلانی گیم کنند یا نکنند. اینها جزو برنامه های ما نبوده و نیست…برنامه های ما چیز دیگری هست.

فارس: روز گذشته احمدی معاون وزیر ورزش و جوانان درون گفت و گویی عنوان کرد بست واگذاری استقلال و پرسپولیس فراهم شده، با این شرایط حکم شما اعضای تازه نمی تواند زیاد بلند مدت وقت باشد. درست هست؟

اساسنامه باشگاه می گوید مدت وقت تصدی اعضای هیات مدیره ۲ ساله هست…ماده ۲۷ اساسنامه می گوید هر وقت مجمع باشگاه تشخیص بدهد می تواند هیات مدیره را عزل و نصب کند…درصورتیکه باشگاه خصوصی شود قطعا مجمع تازه انتخاب می شود که آنها یا اعضای تازه انتخاب می کنند و یا اعضای قبل را ابقا…پس این موضوع با گفته معاون وزیر ورزش و جوانان مطابقت دارد و هر وقت مجمعی تشکیل شود اختیار با آنها هست.

فارس: به نظر شما باشگاه استقلال از نظر مالی چقدر مشکل دارد؟ آیا با حضورتان به آینده امیدوار هستید یا نه؟

ما درون نشست آخرمان تصویر قرارداد بازیکنان را درخواست کردیم و از مدیرعامل خواستیم با توجه به حضور استقلال درون آسیا و همچنین لیگ برتر برآورد بودجه شود…پس از آن قرار هست روی این بودجه برنامه ریزی نیم…ما آمده ایم به مدیرعامل باشگاه کمک کنیم و باری را از روی دوش وی برداریم نه باری روی دوش وی باشیم.

فارس:بعضی رسانه ها چند روز پیش خبری را منتشر کردند مبنی بر اینکه خانه ای که درون اختیار پادووانی با تمام امکانات استخر و سونا و سه خواب بوده درون اختیار علی خطیر معاون باشگاه استقلال قرار گرفته و باشگاه هم ماهانه حدود ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان خرج اجاره آن را می پردازد…آیا این موضوع صحت دارد؟

من درون جریان این موضوع نیستم چون قرار هست ریز خرج های باشگاه به دست ما برسد…قطعا آیتم به آیتم خرج ها درون آن لیست معلوم هست. من درون این مورد نمی خواهم اظهار نظر شتابزده داشته باشم ولی قطعا باید همه مسائل تحقیق شود…این موضوع یک مساله اجرایی هست و خواهان تحقیق. یکی از دستورات اکید وزیر ورزش درون همان نشست اول با ما شفافیت مالی بوده که قطعا درون برنامه های ما هم خواهد بود. البته استقلال و پرسپولیس و تیم های دیگ که درون آسیا حضور دارند قطعا با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که ما باید با مدیریت مسائل را جلو ببریم. طبعا با موفق شدن این تیم ها درون این فضای سنگین اقتصادی شادی به دل جوان ها و جامعه بر می گردد و ما هم هدفی جز این موضوع نداریم.

انتهای پیام/ا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *