نخستین اجرای محیطی تئاتر فجر برگزار شد/افتتاح نمایشگاه تصویر و پوستر تئاتر فجر

به گفته خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس،  نخستین نمایش جشنواره تئاتر فجر درون محوطه این مجموعه به نمایش «شدن» به کارگردانی علی محمد رادمنش اختصاص دارد.

کاتالوگ سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر به مدیرمسئولی نادر برهانی مرند و سردبیری سعید هاشمی پور درون نخستین روز جشنواره چاپ و منتشر شد. این کاتالوگ دوزبانه، چهاررنگ و درون ۳۲۰ صفحه درون دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

هم اکنون نادر برهانی مرند، دبیر جشنواره و سعید اسدی، مدیر قسمت میان الملل سی و هفتمین جشنواره میان المللی تئاتر فجر با داوران مسابقه میان الملل جلسه ای تشکل داده اند.

*افتتاح نمایشگاه تصویر و پوستر تئاتر درون مجموعه صبا

نمایشگاه تصویر و پوستر سی و هفتمین جشنواره میان المللی تئاتر فجر ۲۳ بهمن ماه درون مجموعه فرهنگی هنری صبا افتتاح میشود. این نمایشگاه سه شنبه ۲۳ بهمن ساعت ۱۶ درون مجموعه فرهنگی هنری صبا شروع میشود. نمایشگاه مسابقه تصویر درون گالری لرزاده این مجموعه فرهنگی هنری و نمایشگاه پوستر درون گالری فرشچیان این مجموعه برپا می شود. مسابقه تصویر سی و هفتمین جشنواره میان المللی تئاتر فجر به مدیریت سیامک زمردی مطلق و داوری رضا معطریان، عباس کوثری و هادی نوید و همچنین مسابقه پوستر به مدیریت ابراهیم حسینی و داوری فرزاد ادیبی، ساعد مشکی و صالحی تسبیحی درون جریان هست. ۶۱ اثر و پنج مجموعه از ۳۴ هنرمند طراح، به قسمت مسابقه تصویر تصویر که به ترتیب تحت عنوان کتاب اعلان و کتاب لحظه جادویی توسط سی و هفتمین جشنواره میان المللی تئاتر فجر به چاپ رسیده اند.

عنوان اسامی برگزیدگان و اهدای جوایز مسابقه تصویر و پوستر تئاتر جشنواره سی و هفتم درون مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره میان المللی تئاتر فجر انجام میشود. 

*موزیک ـ کلیپ تئاتر سمفونی گاو به صحنه میرود

موزیک ـ کلیپ ـ تئاتر سمفونی گاو به نویسندگی و کارگردانی محسن احتشامی از ۲۵ بهمن تا ۲۵ اسفند درون تماشاخانه سیمرغ  از ساعت ۲۰/۳۰ به روی صحنه می رود. این موزیک ـ کلیپ ـ تئاتر تنها یک بازیگر دارد و ارسطو خوش رزم درون آن ایفای نقش میکند و گروه ارکستری به سرپرستی و خوانندگی محمدپورجعفری وی را همراهی میکنند. این کار اثری متفاوت و تلفیقی از تئاتر،کلیپ و موسیقی هست و از ترکیب چند هنر بهره گرفته تا به انتقال بهتر مفهوم به مخاطب و لذت بیشتر وی کمک کند.

محشن احتشامی که پیش از این ازبرای نخستین دفعه درون ایران با کارگردانی و اجرای گیم ـ تئاترهای غیر منتظره ۱و۲ درون آذر و بهمن ۹۶ و مرداد و شهریور ۹۷ خود را به عنوان کارگردانی خلاق و نوآور معرفی کرده بود. 

*ترس و لرز به تماشاخانه شهرزاد آمد

نمایش ترس و لرز اثری از فیلسوف دانمارکی سورن کیرکگور به تماشاخانه شهرزاد رسید. نمایش ترس و لرز به نویسندگی و کارگردانی فرزاد امینی از ۲۱ بهمن هر شب ساعت ۱۸ درون تئاتر شهرزاد روی صحنه می رود. درون این اثر نمایشی زهرا سوری و بهرام عباسی فرد ایفای نقش می کنند. علاقه مندان ازبرای تماشای این نمایش میتوانند به گیشه سالن تئاتر شهرزاد مراجعه کنند.

*با نگاهی به جامعه کارگری درون ایران: ماشینری اجراهای خود را شروع میکند

نمایش ماشینری تازه ترین اثر این گروه به کارگردانی و نویسندگی هادی حوری اجراهای خود را چهارشنبه ۲۴ بهمن ساعت ۲۰ درون خانه نمایش شروع میکند…این اثر به نویسندگی و کارگردانی هادی حوری درمورد وضعیت چند کارگر هست. ماشینری به زندگی های ساده ای میپردازد که سودجویی و ناآگاهی واحدهای مدیریتی ، آن را به پیچیدگی و حواشی نامطلوب می کشاند و نشان میدهد چگونه اشکال درون چرخه تولید آن را به سیستمی ناکارآمد تبدیل میکند.

دراین نمایش سعید جاودان، ریحانه جعفری، فرزاد دشتی،نگار شهبازی،نوید غفوری، مهلا قدوسی، محمد مهدی کیان، عیسی محمدی و علیرضا موسوی به ایفای نقش میپردازند.

این نمایش از ۲۴ بهمن تا ۲۴ اسنفد هر روز ساعت ۲۰ درون خانه نمایش اجرا می شود.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *